شرایط استفاده از خدمات

شرایط و ضوابط ارائه خدمات

استفاده کننده (از این پس سرویس گیرنده) از سرویس های شرکت شرکت آریا وید رایان (از این پس سرویس دهنده) ، توافق می کند که کلیه شرایط و ضوابط این توافق نامه را رعایت می نماید. بنابراین در صورت عدم قبول آن، باید از دریافت هر گونه سرویسی از سرویس دهنده  خودداری نماید. سرویس دهنده نیز ارائه خدمات خود را تنها تا زمانی ادامه خواهد داد که این ضوابط رعایت شوند.

 

سرویس دهنده خود را مجاز می داند تا نسبت به اصلاح، حذف و اضافه کردن مفاد این تفاهم نامه بدون اعلام قبلی اقدام نماید. در این حالت، آخرین نسخه که در سایت www.ariavid.com و یا www.webcloud.ir قرار دارد، ملاک خواهد بود. اگر چه سرویس دهنده این تغییرات را به صورت ایمیل به اطلاع سرویس گیرنده خواهد رساند، ولیکن به منظور پیشگیری از هر اختلافی، پیشنهاد می شود برای اطلاع از آخرین تغییرات این تفاهم نامه بصورت ادواری از وب سایت سرویس دهنده بازدید بعمل آید.

در صورتی که هرگونه تخلفی از مفاد این توافق نامه از سوی سرویس گیرنده مشاهده شود، شاکی و یا شاکیان می توانند به آدرس abuse@ariavid.com ایمیل ارسال نمایند تا مورد رسیدگی قرار بگیرد.

 

شرایط و ضوابط عمومی استفاده از خدمات سرویس دهنده

 1. سرویس گیرنده موظف می باشد در هنگام درخواست سرویس، مشخصات کامل خود را (اعم از شخصیت حقیقی و یا حقوقی)به همراه آدرس و تلفن های تماس و آدرس ایمیل اعلام نماید و در صورت تغییر در یک از موارد، حداکثر ظرف 48 ساعت کتباً و یا با ارسال نمابر به سرویس دهنده اعلام نماید. سرویس گیرنده همچنین می بایست اطلاعات موردنیاز برای احراز هویت خود را که برای اشخاص حقیقی شامل تصویر پشت و روی کارت ملی و شناسنامه سرویس گیرنده و برای اشخاص حقوقی شامل تصویر آگهی تاسیس و در صورت وجود آگهی یا آگهی های تغییرات در روزنامه رسمی به همراه تصویر تاییدیه کد اقتصادی می باشد، حداکثر ظرف مدت یک هفته از دریافت سرویس، در اکانت کاربری خود بارگزاری نماید. در صورت عدم دریافت اطلاعات و مدارک بالا در مدت زمان ذکر شده، سرویس دهنده مجاز به قطع سرویس بدون بازپرداخت وجه به سرویس گیرنده می باشد.
 2. سرويس گيرنده مسئولیت قانونی تمام اطلاعات مبادله شده و موجود در سرویس ها ، سایت ها و یا سرور(هاي) مورد سرویس را به عهده خواهد داشت و سرویس دهنده هيچ گونه مسئوليتي در اين رابطه نخواهد داشت .
 3. سرويس گيرنده متعهد ميشود كه در استفاده از سرويس های ارائه شده، قوانين و مقررات جاری جمهوری اسلامی ايران و شرع مقدس اسلام را رعايت کند. بديهی است کليه مسئوليت های ناشی از استفاده های غيرمجاز بر عهده سرويس گيرنده می باشد و سرویس دهنده می تواند راسا نسبت به قطع سرویس (بدون بازگشت وجه) اقدام نماید.
 4. ارسال، نگهداري يا توزيع هر نوع اطلاعات، داده ها يا مطالب، كه در مغايرت با قوانين جمهوري اسلامي ايران و نيز قوانين بين المللي باشد، يا آنچه كه مستقيماً باعث تسهيل تخلف از هر نوع قانون مشخص شود، ممنوع است.
 5. سرویس گیرنده اعلام می دارد که مفاد قانون جرایم رایانه ای را مطالعه کرده و خود را ملزم به رعایت کلیه مفاد آن می داند و در صورت تخطی از آن پاسخگوی مراجع ذیصلاح قانونی در خصوص فعالیتهای خود خواهد بود.
 6. سرویس گیرنده متعهد است با امکانات سخت افزاری نرم افزاری متناسب با درجه ایمنی لازم برای فعالیتهای خود، از فضای مجازی در اختیار و اطلاعات خود حراست و حفاظت نموده و مسئولیت صیانت از این اطلاعات منحصراً با سرویس گیرنده خواهد بود. در هر حال هیچ مسئولیتی در این زمینه بر عهده سرویس دهنده نبوده و هیچ ادعای خسارتی در این خصوص از طرف سرویس گیرنده و سایرین در این زمینه، پذیرفته نخواهد شد.
 7. در مورد خدماتی که از طریق کشورهای  خارجی از جمله کانادا ، هلند و ... ارائه می شود، رعايت مقررات اين کشورها نيز الزامی است.
 8. سرويس گيرنده نمي تواند بدون اخذ موافقت رسمي سرویس دهنده، حقوق و تعهدات خود را به اشخاص حقوقي وحقيقي منتقل نمايد. در غير اين صورت سرویس دهنده مجاز به قطع خدمات و عدم بازپرداخت وجوه دریافتی خواهد بود.
 9. حداقل سن قانونی برای دریافت خدمات از سرویس دهنده 18 سال تمام می باشد.
 10. سرويس گيرنده متعهد ميگردد كه اقدام به ارسال هرزنامه (Spam) ننمايد، هيچ كدام از سايت ها و سرويس هاي خود و  مشتريان را به وسيله  Spam  ( نامه هاي ناخواسته ) تبليغ ننمايد و امكان ارسال   Spamرا براي شخص ثالت فراهم نياورد. (اسپم عبارت است از ارسال حجم زيادي پيامهاي غير ضروري و يا بازرگاني از طريق اينترنت). هر گونه توزيع و يا فروش نرم افزارهايي که براي ارسال هرزنامه به کار مي روند نیز ممنوع است.
 11. سرويس گيرنده متعهد ميگردد كه از سرويس هاي مورد اجاره براي انتشار و تكثير ، فروش و پخش غير قانوني نرم افزار، موسيقي ، نوشته ، گزارش و هر گونه  Intellectual Property متعلق به شخص يا شركت ديگر ايراني وخارجي و بدون اجازه آنها ،  استفاده ننمايد و تمام قوانين كپي رايت بين المللي اشاره شده در قوانين تجارت سازمان تجارت جهاني  - WTO - را رعايت نمايد. در غیر این صورت، سرویس دهنده بنا به درخواست فرد یا شركت داراي حقوق و یا مقامات قضایی، قادر به قطع سرور از اينترنت و يا برداشتن محتويات مورد دعوي خواهد بود .
 12. سرويس گيرنده متعهد ميشود كه از سرويس هاي خود براي نفوذ، اختلال، خرابكاري و بدست آوردن غيرقانوني اطلاعات در شبكه اينترنت به هيچ صورت و نحوي استفاده نكند و هيج گونه نرم افزار كنترل و بازديد از شبكه (Network Monitoring and Sniffing tool) را بدون تاييد قبلي سرویس دهنده بر روي سرويس هاي خود نصب نكند. در صورت عدم رعایت این نکات، سرویس دهنده مجاز به قطع یکجانبه سرویس (بدون تودیع وجه) می باشد و حق خود را براي پيگرد قانوني و شکايت از متخلف به مراجع قانوني محفوظ مي دارد. نمونه هايي از اختلال در امنيت سيستم يا شبكه شامل موارد ذيل مي شود: دسترسي يا استفاده غير مجاز از داده ها، سيستم يا شبكه، از جمله هر گونه تلاش براي جستجو، اسكن يا آزمايش آسيب پذيري يك سيستم يا شبكه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر كاربر، ميزبان يا شبكه، شامل: تلاش براي دسترسي به اطلاعات نامه هاي الكترونيكي،  تلاش براي تغيير و يا حذف اطلاعات وب سايتها بدون مجوز از مالکان آنها و ...
 13. مالك قانوني وب سايتها و خدمات ارائه شده به مشتريان سرویس دهنده، فرد يا سازماني است كه نامش به عنوان مالك در بانکهاي اطلاعاتي و قراردادهاي سرویس دهنده آمده است. سرویس دهنده تنها در صورت ارائه حکم دادگاه و یا رضایت نامه کتبی رسمی مالک قبلی، قادر خواهد بود که خدمات یک مشتری را به ديگري منتقل کند.
 14. سرویس دهنده در قبال هر گونه ادعای خسارت وارده به سرويس گيرنده، ناشی از مواد ذکر شده و يا ذکر نشده در اين تفاهم نامه (از قبيل مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، از دست رفتن اطلاعات و ...) ، هيچ مسئوليتی را نمی پذيرد.
 15. سرویس دهنده هيچگونه مسئوليتي را در قبال عدم رعايت تعهدات خود که به موجب بروز مسائل فورس ماژور پديد آمده اند، از جمله: بلاياي طبيعي، جنگ، شورش، اغتشاشات عمومي، حوادث کلي، زمين لرزه، اعتصاب، آتش سوزي، سيل، انفجار، کمبود نيروي کار، تصادفات، توقيف، محدوديتهاي دولتي و تحريم هاي بين المللي نمي پذيرد. اما در چنين شرايطي سرویس دهنده تمام توان خود را به کار مي گيرد تا تاثيرات هر يک از موارد فورس ماژور را به حداقل کاهش دهد و آنرا سبکتر کند.

 

شرایط و ضوابط اختصاصی خدمات ميزباني وب اشتراکي

علاوه بر ضوابط عمومی مندرج شده در این تفاهم نامه، رعایت موارد زیر برای مشترکین خدمات میزبانی اشتراکی وب الزامی می باشد:

منابع سرور (Resources):

     میزبانی اشتراکی برای سایت های با فعالیت محدود آموزشی، فرهنگی، تجاری و یا شخصی طراحی شده است. سایت هایی که به هر دلیل نیاز به منابع بسیار زیادی از سرور اعم از CPU، حافظه، منابع شبكه و ...دارند، مي بايست از سرویس های سرور مجازی (VPS) و یا سرورهای اختصاصی (Dedicated Servers) استفاده کنندو يا منابع مورد استفاده را تا سطح قابل قبولي كاهش دهند.سرویس دهنده تنها مرجع قضاوت در مورد آنچه كه ميزان بالاي استفاده از منابع سرور است، مي باشد و هر سرويس ميزباني وبي كه تشخيص داده شود فعاليتش با عملكرد صحيح سرور يا سلامت شبكه در تضاد است، بدون اعلام قبلي بسته خواهد شد.

 

برنامه هاي اجرايي:

     هر نوع برنامه اي كه خطر امنيتي بالقوه اي را ايجاد نمايد يا به نظر برسد كه بر عملكرد سرور يا سلامت شبكه تأثير نادرستي دارد بسته خواهد شد يا به صورت خودكار و بدون اطلاع قبلي حذف خواهد شد. سرویس دهنده برنامه هاي اجرايي را كه با سايتهايي كه توسط  سرویس دهنده ميزباني نشده اند در ارتباطند يا هر برنامه اي را كه احتمال داده شود با اهداف خرابکارانه مورد استفاده قرار مي گيرند، مجاز نمي داند و مجاز به قطع یکجانبه سرویس خواهد بود.

 

اتاقهاي گفتگو (Chat Rooms) و IRC:

     سرویس دهنده، مشتريان سرويسهاي ميزباني وب را مجاز به نصب اتاقهاي گفتگو و یا برنامه های گفتگو (IRC) نمي داند. در صورت نياز به استفاده از برنامه هاي چت، بايد از سرورهاي اختصاصي و یا سرورهای مجازی استفاده شود.

 

تهيه نسخ پشتيبان از اطلاعات (Backup):

     سرویس دهنده از تمام اطلاعات سايتها و بانکهاي اطلاعاتي مشتريان، به صورت منظم هفتگي و ماهانه، نسخه پشتيبان تهيه مي کند اما بجز در مواردي كه سرویس دهنده كتباً با مشتري به توافق رسيده باشد، مشتريان منحصراً و كاملاً مسئول مديريت و تهيه نسخ پشتيبان از تمام اطلاعات خود هستند و در صورتي که در مورد خاصي نياز به بازيابي اطلاعات از دست رفته مشتري بود و نسخ پشتيبان سرویس دهنده به درستي عمل نکردند، سرویس دهنده به هيچ وجه مسئوليتي را در اين مورد نمي پذيرد.

 

استفاده از امکانات مديريتي:

    اگر چه سرویس دهنده هيچگونه مسئوليتي در قبال ضعف احتمالی اطلاعات فني کاربران ندارد. اما به منظور تسهيل در کار آنها، راهنمائیهايي را به کاربران ارائه مي دهد. در ضمن براي مديريت فضاي وب به کاربران کنترل پنل ارائه مي شود که مي توانند بوسيله آن سايت ،ايميل، بانکهاي اطلاعاتي و ... را مديريت کنند. چنانچه کاربران بخواهند، کارهايي که خود مي توانند بوسيله کنترل پنل انجام دهند را به واحد فني سرویس دهنده محول کنند، باید مطابق تعرفه های روز سرویس دهنده، نسبت به پرداخت وجوه خدمات مذکور اقدام نمایند.

 

تغییرات در سرویس ها:

    سرویس دهنده اين حق را دارد که هر زمان صلاح بداند، نسبت به تغيير، ارتقاء، حذف و يا نصب امکانات نرم افزاري و سخت افزاري خود اقدام نمايد. سرویس دهنده مي تواند در صورت لزوم اين تغييرات را از طريق وب سايت به مشتريان خود اعلام کند.

 

شرایط و ضوابط اختصاصی خدمات دامنه های اینترنتی

 1. از آنجایی که خدمات دامنه های اینترنتی سرویس دهنده (بجر دامنه های .ir) توسط شرکت های رجیسترار خارجی انجام می پذیرد، رعایت مفاد آیین نامه های مرجع نامگذاری دامنه های اینترنتی (ICANN) و همینطور شرکت های registrar الزامی می باشد. در مورد دامنه های .ir ملاک، همان آیین نامه مرکز تحقیقات فیزیک نظری و قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران می باشد.
 2. جهت جلوگيري از انقضای ثبت دامنه ، مشتريان بايد حداقل یکهفته قبل از تاريخ انقضاء نسبت به تمديد دامنه خود اقدام کرده و از تمدید آن شخصا مطمئن شوند. در صورت عدم تمديد به موقع دامنه تا حداکثر 30 روز از تاريخ انقضاء، امکان ثبت مجدد دامنه در ازاء پرداخت جريمه اي معادل 4,000,000 ريال به علاوه مبلغ عادي ثبت دامنه، وجود دارد. در هر صورت سرویس دهنده هيچگونه مسئوليتي در قبال از دست رفتن دامنه به عهده نخواهد داشت.

 

شرایط و ضوابط مالي و حسابداري

     به منظور رعایت اصول انضباط کاری و هموار بودن شرایط برای ارتقای ارائه خدمات، این شرایط و ضوابط براي تمام مشتريان سرویس دهنده به طرز یکسانی اعمال می شود:

 1. پرداخت باید به صورت وجه رایج جمهوری اسلامی ایران (ریال) انجام پذیرد. این امر می تواند به صورت نقد ، چک و یا سیستم های الکترونیکی و پایانه های فروش (POS) باشد. در وجوه نقد و چک، ملاک انجام پرداخت، رسید رسمی سرویس دهنده می باشد.
 2. مطابق قانون مالیات بر ارزش افزوده (مصوب مجلس شورای اسلامی)، در سال 1394 به هر پرداخت مبلغ 9% بابت مالیات اضافه خواهد شد.
 3. صدور فاکتور تنها پس از دریافت وجه انجام خواهد پذیرفت.
 4. جهت صدور فاکتور، ارائه شناسه ملی شرکت،کپی برگه کد اقتصادی (اشخاص حقوقی) و یا کارت ملی (اشخاص حقیقی) الزامی می باشد.

پشتیبانی


نام کاربری
گذر واژه
CAPTCHA
 
    میزبانی  سایت انتقال داده ها (شبکه) خدمات مراکز داده سرورهای ابری سرورهای اختصاصی پشتیبانی
    میزبانی ویندوز - ایران طراحی و اجرای شبکه آشنایی با مراکز داده ویژگی های ابر آریاوید سرورهای اختصاصی در ایران پرتال پشتیبانی
    میزبانی ویندوز - کانادا مدیریت و نگهداری شبکه طراحی و اجرا سرویس در ابر ایران سرورهای اختصاصی در کانادا پایگاه دانش
    میزبانی لینوکس - ایران تامین تجهیزات شبکه مدیریت مراکز داده سرویس در ابر کانادا سرویس مدیریت سرور ارسال تیکت
    میزبانی لینوکس - کانادا مشاوره و نظارت میزبانی در مراکز داده     پرسش های رایج
f   میزبانی ایمیل - ایران         تعرفه های سال 1394
    میزبانی ایمیل - کانادا          
 
کلیه حقوق برای شرکت آریاوید رایان (شماره ثبت 156445- ایران) محفوظ می باشد.
هر گونه انتشار مطالب و اطلاعات این سایت منوط به درج منبع می باشد.
شرایط استفاده از خدمات
www.ariavid.com © 2001-2017 AriaVid-e-Rayan Ltd
سوال های رایج