درباره ما

تاریخچه

بي‌شك اختراع رايانه‌ در اواسط قرن بيستم و روند تكاملی آن كه منجر به ظهور ريزپردازنده‌ها در اوايل دهه هفتاد و رايانه‌هاي شخصي در اوايل دهه هشتاد ميلادي شد، بزرگترين دست‌آورد بشر در طول تاريخ بوده است. دست‌آوردي كه به مدد آن، علم و تكنولوژي چندين برابر هزاران سال گذشته پيشرفت كرد و فن‌آوري اطلاعات، جهان را دچار تحولي شگرف ساخت.

گرچه ورود اين فن‌آوري به ايران، با تاخير خيلي زيادي همراه نبود، وليكن متأسفانه به دليل عدم شناخت و درك مناسب از اين فرصت طلايي براي جدا شدن از جمع كشورهاي جهان سوم، در وهله اول منجر به انفعال برخي مسوؤلان و گروه‌ها، به ‌خصوص در برابر بعد اطلاع‌رساني و ارتباطي آن و در نتيجه تلاش براي دولتي نگاه داشتن آن شد.

تاريخ شركت آرياويد به نوعي تاريخ ورود و اشاعه شبكه‌هاي اطلاع رساني در ايران است. آنجايي كه در سال 1372 تعداد انگشت‌شماري از جوانان اين مملكت، سيستم‌هاي BBSنرم‌افزارهاي Wild Cat,World Group و PcBoardرا فارسي ساختند و با امكاناتي بسيار محدود، اولين شبكه‌هاي اطلاع‌رساني را در ايران تأسيس كردند. "ويد" كه در زبان فارسي به معناي چاره و علاج است، يكي از همين شبكه‌ها بود كه تنها با دو خط dial up براي يكي دو سالي فعاليت كرد تا به نوعي مروج اين فن‌آوري تازه وارد باشد.

به تدريج با هماهنگ شدن تعدادي از اين جوانان، گروهي با نام "ايران ويد" به معني "چاره‌ي ايراني" شكل گرفت كه علاوه بر ارائه خدمات شبكه‌هاي اطلاع‌رساني، ساير خدمات "انتقال داده‌ها" را نيز ارائه مي‌دادند. اين گروه جزو نخستين استفاده‌كنندگان زبان‌هاي شي‌ء گرا در برنامه‌هاي كاربردي بودند و بعد از سال‌ها حكم‌راني پايگاه‌هاي اطلاعاتي betreiveو foxpro، استفاده جدی از SQL Server را در ايران آغاز كردند (اواسط دهه 70 خورشیدی).

گرچه گروه "ايران ويد" از اواسط سال 1374چندين مورد وب‌سايت را به عنوان يكي از پيشگامان اين كار در ايران، طراحي و اجرا كرده بودند، وليكن در سال 1375 و با نگارش اولين Java Appletبراي نگارش فارسي در محيط وب و همزمان ، نگارش يكي از اولين Activexها براي فارسي نويسي در محيط ويندوز انگليسي، اولين info webايران را اجرا كردند.

بعضی از اعضای اصلی گروه ایران وید، در 16 آبان ماه 1378، شركت "افزار ويد تهران" به شماره ثبت 156445 را در تهران ثبت کردند.در تاريخ 16/8/79بالاخره علامت "ويد" به نام شركت ثبت شد و در تاريخ 16/8/84با جایگزینی نام جديد "آريا ويد رايان" ، تحولات جدیدی در فعاليت‌هاي شركت آغاز گشت.

اينك "آرياويد" با نگاه به افق‌هاي دور، در مسير موفقيت گام بر‌مي‌دارد.موفقيتي كه مرهون سال‌ها تلاش و تجربه است.موفقيتي كه مرهون پيشگام بودن است؛ و موفقيت ما، موفق بودن مردمان اين سرزمين است.

 

شرکت آریا وید رایان:

 

ابتدای بلوار میرداماد - ساختمان اسکان - واحد A60

 

تلفن ها:

75912 21 0 (30 خط)

88654904 021

26705203 021

29705207 021

26705176 021

 

نمابر: 89784247

 

ایمیل: sales at ariavid.com

پشتیبانی


نام کاربری
گذر واژه
CAPTCHA
 
    میزبانی  سایت انتقال داده ها (شبکه) خدمات مراکز داده سرورهای ابری سرورهای اختصاصی پشتیبانی
    میزبانی ویندوز - ایران طراحی و اجرای شبکه آشنایی با مراکز داده ویژگی های ابر آریاوید سرورهای اختصاصی در ایران پرتال پشتیبانی
    میزبانی ویندوز - کانادا مدیریت و نگهداری شبکه طراحی و اجرا سرویس در ابر ایران سرورهای اختصاصی در کانادا پایگاه دانش
    میزبانی لینوکس - ایران تامین تجهیزات شبکه مدیریت مراکز داده سرویس در ابر کانادا سرویس مدیریت سرور ارسال تیکت
    میزبانی لینوکس - کانادا مشاوره و نظارت میزبانی در مراکز داده     پرسش های رایج
f   میزبانی ایمیل - ایران         تعرفه های سال 1394
    میزبانی ایمیل - کانادا          
 
کلیه حقوق برای شرکت آریاوید رایان (شماره ثبت 156445- ایران) محفوظ می باشد.
هر گونه انتشار مطالب و اطلاعات این سایت منوط به درج منبع می باشد.
شرایط استفاده از خدمات
www.ariavid.com © 2001-2017 AriaVid-e-Rayan Ltd
سوال های رایج